Zaključek dobrodelne nabirke za Ukrajino

V torek, 20.februarja, nas je obiskal prof. Marijan Kravos, predsednik tržaške Vincencijeve konference. Z njegovim obiskom se je zaključila dobrodelna nabirka za Ukrajino, ki smo jo na šoli začeli že pred Božičem. Vsi dijaki so zbrano sledili pripovedovanju o situaciji v Ukrajini skozi oči prostovoljcev, ki skušajo tamkajšnjim ljudem prinesti nekaj veselja in poguma skupaj z raznimi dobrinami, ki jih zbira Vincencijeva konferenca in jih pošilja v Ukrajino. Videli smo slike porušenih hiš in nasmejane otroke, ki so končno dobili kakšno darilo. Vprašali smo se, če nas zanima pomagati drugim in zavedali smo se, da bi marsikdo na šoli rekel DA. Spoznali smo, da Vincencijeva konferenca pomaga ljudem v stiski tudi pri nas.

Na ta način smo želeli obeležiti drugo obletnico vojne med Rusijo in Ukrajino, v upanju, da bo to zadnja.