Tridnevna strokovna ekskurzija v Prekmurje in Porabje

17.4.2024

Prvi dan je namenjen spoznavanju regije: najprej smo si ogledali Babičev mlin na Muri, nato smo obiskali Lendavo, njeno sinagogo in gledališče ter razgledni stolp Vinarium. Sledil je obisk muzeja lončarstva v Filovcih in Plečnikove cerkve v Bogojini. V Murski Soboti smo v nastanjeni v hotelu Zvezda.

18.4.2024

Danes smo v Porabju. Najprej smo obiskali dvojezični vrtec in osnovno šolo v Gornjem seniku, sledil je obisk monoštrške baročne cerkve in muzeja Avgusta Pavla. Po kosilu smo se srečali s slovensko konzulko in z dijaki monoštrške gimnazije. Na koncu smo si ogledali graničarski muzej. Srečanja nam je organizirala višja pedagoška svetovalka dr. Valentina Novak. Po Monoštru nas je vodila urednica tednika Porabje g. Nikoletta Vajda, v graničarskem muzeju pa g. Marijana Sukič.

19.4.2024
Danes smo obiskali dvojezično slovensko-madžarsko osnovno šolo v Prosenjakovcih.