Knjižnica

Dijaška in profesorska knjižnica se nahajata v prvem nadstropju liceja in sta namenjeni vzgojno-izobraževalnemu procesu, potrebam učencev in delavcem šole

Opis

Dijaška in profesorska knjižnica se nahajata v prvem nadstropju liceja. Knjižnici, ki sta namenjeni vzgojno-izobraževalnemu procesu, potrebam učencev in delavcem šole, hranita od 8.000 do 10.000 knjig. Sestavljata ju knjižna fonda, ki hranita slovenske knjige v dijaški knjižnici in predvsem italijanske knjige v profesorski knjižnici. Na policah so ločeno postavljena leposlovna dela slovenskih, italijanskih in tujih avtorjev ter strokovna literatura. Nekaj leposlovja je tudi v angleškem jeziku. Knjižnica nudi tudi avdio-vizualno gradivo (dvd-ji, VHS – kasete). Dijaki lahko obiščejo knjižnico v spremstvu profesorjev in izbrana dela zabeležijo v register izposojenih knjig. Posebno poglavje predstavlja sodelovanje z Narodnim domom pri Sv. Ivanu in prevzem izbranega šolskega knjižnega gradiva. Knjige bodo ostale v lasti šole, njihovo upravljanje pa bo odgovornost Narodne in študijske knjižnice. NŠK bo knjige prevzela in vsak posamezni izvod vključila v vzajemno katalogizacijo (COBISS) slovenskega nacionalnega knjžničnega informacijskega sistema, kamor bo dodala pripis, da gre za last točno določene šole. Šolam bo zagotovila celodnevno razpoložljivost knjig, sledljivost gradiva in hrambo šolskega knjižnega bogastva v primernih prostorih.

Lokacija prostora

Ustanovo upravlja