Tehnični oddelek

Šolski tehnični oddelek izvaja vrsto pomembnih nalog za upravljanje in vzdrževanje šolske infrastrukture.

Tehnični oddelek je pristojen za upravljanje in nadzor nad tehničnimi in strukturnimi potrebami šolske ustanove. Ima pomembno vlogo pri zagotavljanju varnosti, funkcionalnosti in ustreznosti šolske ustanove. Ena glavnih pristojnosti oddelka je vzdrževanje in upravljanje šolskih objektov. Sem sodi nadziranje rednega in izrednega vzdrževanja, na primer popravila električne napeljave, vodovodne napeljave, napeljave za ogrevanje in klimatske napeljave. Tehnični oddelek skrbi za ustrezno vzdrževanje objektov in delovanje napeljav ter za pravočasno razrešitev morebitnih težav. Druga pomembna pristojnost tehničnega oddelka je upravljanje tehničnih naprav in sistemov v šolski ustanovi. Sem sodi na primer nabava in vzdrževanje avdiovizualne in računalniške opreme, vzdrževanje znanstvenih laboratorijev, glasbenih instrumentov ter telovadnic in drugih športnih objektov. Uslužbenci oddelka morajo zagotoviti, da so pripomočki in oprema v dobrem stanju ter da jih lahko učno osebje in dijaki uporabljajo v didaktične namene. Tehnični oddelek lahko nudi tehnično pomoč učnemu in upravnemu osebju. Sem lahko sodi pomoč pri uporabi računalniških sistemov in reševanju tehničnih težav, nameščanje in vzdrževanje programske in strojne opreme ter nudenje tehničnega usposabljanja. Oddelek skrbi, da ima šolsko osebje na voljo ustrezna sredstva in pomoč za opravljanje lastnih zadolžitev. Uslužbenci tehničnega oddelka so lahko pristojni za varnost na šoli. Sem sodijo upravljanje varnostnih sistemov, uvedba varnostnih ukrepov za preprečevanje nesreč in nevarnosti, načrtovanje evakuacije v nujnih primerih ter sodelovanje s pristojnimi organi za zagotavljanje skladnosti z varnostnimi predpisi.

Avatar utente

Mitja Cernich

Personale tecnico

Sedež